Cinsel Yol İle Bulaşan Hastalıklar

Ad Details

  • Eklenme Tarihi: 6 Haziran 2018 16:11
  • Bitiş Tarihi: This ad has expired

İLAN AÇIKLAMASI

Cinsellik önü kesilemeyen ve insanların ihtiyacı olan bir eylem olsa da bazı durumlarda tehlikesi de bulunmaktadır. Bu tehlikelerin en başında ise cinsel yol ile bulaşan hastalıklar vardır. Bu hastalıklar genellikle bilinmeyen bir kişi ile ilişkiye girildiğinde ortaya çıkmaktadır. Aynı zaman da bu şekilde bulaşan hastalıklar büyük etkilere neden olurken bazıları ölümle bile sonuçlanmaktadır. Peki, cinsel yol ile bulaşan hastalıklar neler inceleyelim.
Cinsel Yolla Bulaşabilen Hastalıklar Nelerdir?
Kliamidia (chlamidia) Enfeksiyonları
Bu hastalık hücre içinde yaşamakta olan canlılar yolu ile bulaşmaktadır. Bu hastalık genellikle oral ve anal yol ile bulaşmaktadır. Kadınlarda kısırlık, dış gebelik gibi durumlara neden olurken erkeklerde ise kısırlık gibi etkileri olmaktadır.
Gonore (Belsoğukluğu)
Cinsel yolla bulaşan ikinci hastalıklardan birisi de Gonore olup, halk arasında belsoğukluğu olarak da bilinmektedir. Bu hastalıkta anal yol ve oral yol ile bulaşabilirken etkiler de aynı şekilde tedavi edilmez ise kısırlığa neden olabilir.
Hepatit B (HBV)
Bu hastalık bulaştığında ise karaciğere direk temas ederek zarar verebilir. Bu hastalığın genellikle bir tedavisi bulunmamakta olup, zaman içerisinde geçmesi beklenmektedir. Belirtileri ise genellikle belli etmeyebilir. Maltepe escort.
HIV (AIDS)
Ölüm taşıyan bir virüs olup, vajinal, oral ve özellikle anal seks ile bulaşmaktadır. Maalesef ki bu virüsün tedavisi mümkün olmamakla birlikte yanındakilere de bulaştırma riski de büyüktür

İlan No: 1515b17dd3c6c3dc

  

Sorunu bildir

Processing your request, Please wait....

Yorum Yazın

Yorum yazmak için üye girişi girişi yapmalısınız.